Šanson - věc veřejná

se po odchodu svých zakladatelů ustálil v této podobě. Zpívají Marta Balejová, Jana Rychterová a Filip Sychra, u klavíru se střídají vynikající hráči Radim Linhart, Vladimír Strnad, Petr Ožana a další. Každý měsíc vás slovem potěší jiný host, například Libuše Švormová, František Novotný, Marta Hrachovinová, Marie Formáčková, Martin Patřičný a další skvělí umělci. 

Filip Sychra

Filip Sychra je český šansoniér, herec, moderátor a pedagog. Na Pražské konzervatoři vystudoval obor hudebně-dramatický a už během studia účinkoval v divadle a ve filmu českých a zahraničních produkcí. Po boku zakladatelů sdružení Šanson, věc veřejná začal zpívat v roce 1991. Vedle toho hrál v řadě činoherních inscenací a v muzikálech na pražských i mimopražských scénách, v čemž nadále pokračuje mimo jiné i se svou vlastní one man show. Příležitosti se chopil rovněž na televizních obrazovkách a objevuje se v TV filmech a seriálech. Kromě šansonů je možné jej slyšet zpívat také jiné žánry v rámci spolupráce s rozličnými hudebními tělesy. Velkou část jeho působení pak zaujímá práce s mluveným slovem. Od poloviny 90. let 20. století se věnuje výuce techniky řeči, moderování (též ve vysílání rádia Classic Praha) a načítání audioknih. Významná část jeho působení spadá i do oblasti uměleckého přednesu, zvláště pak melodramu, s nímž několikrát úspěšně vystoupil např. na MHF Pražské jaro.

Jana Rychterová

Jana Rychterová je písničkářka, která svoje písně zpívá, skládá i doprovází na kytaru. Poznávacím znamením jejích koncertů jsou skvělé texty a humor, nevyhýbá se ani vážným či poetickým tématům. Dovede publikum pobavit i dojmout, ať už hraje sama nebo s kapelou. Jako písničkářka natočila pět CD - Po cestách soumraku, To je život, Mrak, Tak hraj a nejnovější Dneska ještě můžem.

Dalším projektem J.Rychterové je pak unikátní vokální skupina Two Voices, které se věnuje netradiční interpretaci perliček klasické i populární hudby. Jana se věnuje i tvorbě pro děti, pro které vytvořila například pořad Hrátky s češtinou o vyjmenovaných slovech. Od roku 2014 pracuje v Českém Rozhlase jako moderátorka Rádia Junior, od roku 2020 moderuje Noční Mikrofórum na ČRo Dvojka.

Alena Hladká

Vystudovala pražskou DAMU obor herectví pod vedením Ivana Rajmonta a Jana Borny. Prošla řadou pražských divadel (Narodní divadlo, A studio Rubín, Divadlo Komedie, Činoherní studio). Byla v angažmá v Divadle Pod Palmovkou a v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Momentálně je na volné noze. Zpívá šansony s pianistou Petrem Ožanou a věnuje se různým hudebním fúzím. Její debutový film byl LAPUTA, kde si zahrála po boku Terezy Ramba. V seriálu Cesty domů jste ji mohli vidět jako vtipnou mašérku psů a v Ordinaci v růžové zahradě 2 hraje zlou sestru z dětského oddělení. Její radostí je zpěv, tanec, lyžování a malba.

Marta Balejová

Marta Balejová patří mezi nejvýznamnější současné šansoniérky, které se v České republice profesionálně zabývají tímto specifickým hudebním žánrem.
Studium na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze zakončila absolutoriem v pěvecké třídě prof. Vlasty Mlejnkové. Středočeskou konzervatoř v Praze
absolvovala v oboru "Tvorba písňových textů" (lektoři: Pavel Žák, Ladislav Kantor, Pavel Vrba, Zdeněk Borovec ad.). Vedle intenzívní koncertní činnosti účinkuje v pravidelných pořadech "Šanson, věc veřejná". Vydala 3 CD - "Pocta Edith Piaf", "Život je velký kolotoč" , "Aime-moi" a sbírku písňových textů s názvem "Ruleta".